• 22. júna 2024 4:08

Kde umiestniť svetlo v spálni? Netradičné umiestnenia pre modernú spálňu

feb 18, 2022 , ,

Čítanie dobrej knihy v posteli je obľubou mnohých ľudí. To ale nejde bez kvalitného osvetlenia. Rovnako ani leňošenie, priateľský rozhovor, romantická chvíľka, či vášnivé milovanie. Ak chcete priviesť skvelú romantiku, či si len tak si oddýchnuť, najlepšie to dosiahnete pridaním dekoračného osvetlenia.

Bočné osvetlenie

V prípade, že máte dostatočný priestor okolo postele, k náladovému svieteniu môžete pridať tiež jemné osvetlenie v podobe textilných boxov. Takéto lampy nebudú síce slúžiť na čítanie, ale vytvoria dokonale intímnu atmosféru. Tento typ svietenia vie vrhať zaujímavé tiene, ak máte napríklad drsnú omietku, alebo kamenné obloženie. Pomocou náladového svietenia aj bežný obklad bude vyzerať inak.

Svetelná mozaika

Skvelou možnosťou je tiež vyskladať si osvetlenie ako mozaiku. Či už jednotlivé žiarovky premeníte na hviezdnu oblohu, alebo zaujímavý tvar, prípadne obrazec zo svetla, určite si jeho čaro dokonale užijete. Zdroje svetla môžete nakombinovať aj drevom, kameňom, sklom a jeho prínos pre spálňu v podobe pekných, romantických, alebo relaxačných chvíľ bude prínosom.

Foto: unsplash.com