• 21. septembra 2023 21:04

5 tipov ako premeniť malú kúpeľňu na vzdušnú a komfortnú

V prípade, že vaša kúpeľňa nedisponuje obrovským priestorom, máme pre vás niekoľko praktických tipov, ako priestor opticky zväčšiť a dokonca aj šikovne využiť.

Jednoducho a zladene

V prípade malej kúpeľne je dôležité, aby bolo všetko zladené. Steny a podlaha by mali byť zladené v svetlých farbách. Tiež by mali byť buď hladké, alebo s dlažbou či obkladom v menšom formáte.

Rozhodne sa vyhnite výrazným vzorom a veľkoformátovým obkladom. Tie v malom priestore nevyniknú a môžu vzbudzovať dojem stiesnenosti. Naopak ak máte priestor, môžu pôsobiť veľmi dobre až luxusne.

Nábytok a keramika by mali mať jednoduchý dizajn a určite by mali spolu ladiť. Najideálnejšie je teda vybrať si všetko vybavenie z jednej série – v takom prípade máte totiž dizajnovú jednotu zaručenú.

Keramiku voľte s vhodnými rozmermi

Kúpeľňové vybavenie by malo byť nielen pekné, ale tiež by malo sedieť do konkrétneho priestoru. Hľadajte preto série špeciálne určené do malých a hosťovských kúpeľní, v ktorých nájdete zariadenie tvarom a rozmermi prispôsobené menším miestnostiam. V takých sériách sú napríklad rohové umývadlá, ktoré sú priestorovo úsporné. Tiež je tam aj viacero úzkych umývadiel s rôznymi šírkami (hĺbka je len 37 či 25 cm – niektoré majú aj odkladaciu plochu) a tiež niekoľko typov kompaktných WC, ktoré sú až o 4 cm kratšie, pričom komfort priestoru na sedenie je zachovaný.

Ani tu pritom nechýbajú technologické vychytávky, ako je napríklad WC misa bez splachovacieho okraja, ktorá minimalizuje usadzovanie nečistôt. Jej špeciálny tvar zároveň zabraňuje vyšplechovaniu vody pri splachovaní.

Foto: unsplash.com