• 24. júla 2024 18:24

Ako zachrániť žehličku? Bez chémie! Postačí ocot a zubná pasta

Ak ide o záchranu spotrebiča, tak dobrých rád nikdy nie je dosť, oplatí sa vyskúšať všetko. Ak nechcete vyhodiť pripálenú žehličku, mali by ste sa porozhliadnuť po svojej domácnosti.

Úplne obyčajné ingrediencie stačia na to, aby ste ju zachránili a opäť s ňou žehlili.

Začnite s octom

Ocot je starým dobrým pomocníkom medzi domácimi čističmi. V súvislosti so žehličkou môžete postupovať dvomi spôsobmi:

  1. Ako prvé zohrejte ocot, nalejte ho do širokej nádoby a položte doň vychladnutú žehličku. Malo by stačiť chvíľkové namočenie spodnej plochy, aby sa nečistoty uvoľnili a dali by sa zotrieť suchou handričkou.
  2. Žehličku môžete vyčistiť aj tak, že starú handru namočíte do octu, vyžmýkate a následne ju prežehľujete. Žehlička má byť, samozrejme, zapnutá, aby handru a ocot zohrievala a nečistoty ostávali na tejto textílii.

Zubná pasta na koniec

Možno ste o tom nepočuli, ale aj zubná pasta je skvelým čistiacim prostriedkom. Krásne vám vyčistí tenisky, šperky a dokonca ju môžete použiť aj na pripálenú žehličku. Oproti octu sa zbaví iba špiny, ktorá vznikla práve teraz.

Zaschnutú a tvrdú pripáleninu vám pasta nevyčisti. Pastu teda vezmite do rúk hneď, ako sa vám na žehličke „podarí“ urobiť pripáleninu. Najskôr šúchaním o textíliu zbavte povrch najhrubšej špiny a potom naneste pastu. Handričkou a krúživými pohybmi by ste mali dostať dole zvyšky nečistôt.

Foto: unsplash.com