• 21. septembra 2023 21:10

Návod na dokonale vyčistené topánky. Stačí vám na to týchto pár vecí!

Každý z nás by chcel mať na výber z čo najväčšieho množstva topánok. A ideálne, ak by sme sa nemuseli starať o ich čistenie. No takto to, bohužiaľ, nefunguje a my musíme topánky pravidelne čistiť. No ak poznáte tie správne triky, tak dokážete biele topánky vyčistiť tak, že budú žiariť a ostatnými vám to pôjde naozaj jednoducho.

Návod na dokonale vyčistené topánky. Stačí vám na to týchto pár vecí! (Foto: unsplash.com)

Tipy na biele topánky a podrážky

Možno ste už pár tipov na to, ako vyčistiť biele topánky počuli, no my ich vám tu v skratke zhrnieme. V prvom rade vám dokážu pomôcť veci, ktoré máte doma – zubná pasta alebo sóda bikarbóna v spojení s citrónom. Tieto zložky majú bieliace účinky a zároveň v sebe obsahujú čiastočky, ktoré povrch jemne obrusujú a tak ho aj čistia. Naneste pastu alebo sódu bikarbónu s citrónom na kefku a poriadne s ňou celé topánky vyčistite. Potom už stačí len opláchnuť špinu a je to! Rovnako postupujte aj v prípade, ak máte na teniskách alebo topánkach biele podrážky.

Čistenie ostatných typov topánok

Predtým, než si budete topánky čistiť a ešte predtým, než si ich prvýkrát obujete by mali prejsť impregnáciou. Takéto spreje nie sú drahé a topánky môžu ochrániť. Keď už sa budete púšťať do umývania špinavých topánok akéhokoľvek typu, tak si najprv naštudujte u výrobcu alebo na iných stránkach špecializujúcich sa na túto tému, ako môžete čistiť daný materiál. Sú materiály, ktoré sú odolnejšie a môžete na to používať aj chemikálie, no sú aj také, ktoré to jednoducho neznesú a mohli by sa poškodiť.