• 24. júla 2024 16:56

Tmavé drevo či ilúzia baroka? Rýchlo s nimi preč!

máj 20, 2022 ,

Všimli ste si, ako drevo podlieha móde? Ešte nedávno boli v móde hlavne ťažké tmavé exotické drevá, prípadne tmavé drevo s výraznou štruktúrou – wenge. Zatiaľ nenastal ani čas pre návrat červených druhov dreva ako čerešňa, parený buk a podobne.

Nahraďte to týmto: Dnes je v móde jednoduchosť a prírodný, ideálne lokálny vzhľad. V prípade, že sa obzeráte po drevenom nábytku alebo doplnkoch z dreva a chcete byť na pulze doby, orientujte sa na svetlé drevo – dub, jedľa, breza. Investícia do orecha sa však stále vyplatí, toto drevo je asi večne aktuálne.

Ilúzia baroka

Iste, interiérové trendy nejdú len cestou prísneho minimalizmu. Jeho aktuálnym protikladom je maximalizmus. Ten ale nereprezentujú pseudohistorické barokové vzory. Spojenie vzorovanej tapety a veľkej koženej sedačky sa hodí skôr do filmu o ruskej mafii, než do súčasnej domácnosti.

Nahraďte to týmto: Tapety sú v móde – dokonca práve tie s veľkými, bohatými kvetovanými motívmi. Aby sa nám zo záplavy farieb a tvarov neskrížil zrak, kombinujú sa s nábytkom jednoduchých tvarov. Idylické spojenie modernosti a tradície.

Foto: unsplash.com