• 24. júla 2024 17:24

Vyberáme sušičku bielizne – základné rozdelenie a dôležité parametre

Sušička bielizne má pre domácnosť naozaj veľa výhod, preto sa do nej oplatí investovať. Znížite vlhkosť v dome alebo byte, nemusíte bielizeň potom žehliť a o vešaní bielizne ani nehovoríme. Ak ste sa teda rozhodli, že idete do tohto prístroja investovať, určite teraz hľadáte recenzie a návody, ako kúpiť najlepšiu sušičku. V tomto článku máme pre vás rozdelenie a aj prehľad najdôležitejších parametrov pri sušičkách.

Vyberáme sušičku bielizne – základné rozdelenie a dôležité parametre (Foto: unsplash.com)

Základné typy sušičiek na bielizeň

Podľa technológie sušenia sa rozdeľujú tieto zariadenia do dvoch základných skupín: ventilačné a kondenzačné sušičky. Ventilačná sušička sa oplatí pre väčšiu rodinu, ktorá ju bude využívať naozaj často. Má nižšie prevádzkové náklady, no nevýhodou je potreba zriadenia odvádzania horúceho vzduchu a vlhkosti. Kondenzačná sušička je ideálna do menšej domácnosti. Netreba ju zložito inštalovať, jednoducho sa používa a funguje na báze kondenzácie, kedy je skondenzovaná vlhkosť odvádzaná v tekutej forme zo zariadenia.

Ak vyberáte online, môžete ušetriť nemalé peniaze. Využite pri nákupe aj rôzne extra zľavy a kupóny, ako zľavové kódy, akcie, špeciálne ponuky alebo výpredaje. Všetky nájdete na jednom mieste na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/ sú ich tisíce pre stovky obľúbených eshopov.

Sušičky sa rozdeľujú aj podľa hrúbky na klasické a slim zariadenia. Klasická sušička je, opäť, vhodná pre bežnú rodinu. Má hĺbku do 60 centimetrov a zmestí sa do nej viac bielizne. Slim sušičky odporúčame do menších bytov, kde nie je priestoru na rozdávanie. Dosahujú hĺbku maximálne 45 centimetrov a vhodná je do domácnosti, kde je 1 alebo 2 osoby.

Ako vybrať sušičku?

Poďme sa pozrieť na tie najdôležitejšie parametre a informácie, v ktorých by ste mali mať pri kúpe sušičky jasno. Ako prvé by ste si mali rozmyslieť, ktorú energetickú triedu preferujete. Čím vyššia energetická trieda je, tým je sušička úspornejšia. V závislosti od tohto parametra sa môžu náklady na používanie líšiť v desiatkach eur. Ak by sme tvrdili, že značka nie je dôležitá, tak sme na veľkom omyle. Značka akéhokoľvek zariadenia je vždy dôležitá. V tomto prípade stavte na značku, s ktorou máte skúsenosti, viete, že je kvalitná alebo vám ju odporučí niekto známy.

Ktoré funkcie navyše u sušičky bielizne určite oceníte? Je to napríklad odložený štart (zvolíte si, kedy sa sušička bielizne zapne), rôzne programy podľa typu a materiálu bielizne, osvetlenie bubna či funkcia Smart, ktorá vám umožňuje ovládať zariadenie pomocou mobilného telefónu. Netreba zabúdať ani na cenové kategórie, ktoré sú pri sušičkách naozaj rôzne. Určite netreba na sušičke šetriť, no dobré značky viete nájsť aj v strednej cenovej kategórií.

Zvoľte 2v1 práčku so sušičkou

Ušetríte nielen miesto, ale aj peniaze. So správnym výberom pomôže portál Nákupná poradňa. V článku ako vybrať práčku nájdete tipy a rady pre výber tej správnej, aj pri variante 2v1 s práčkou a sušičkou v jednom praktickom pomocníkovi.